Архієрейська літургія у Троїцьку батьківську суботу

У Троїцьку поминальну батьківську суботу, 6 червня 2020 року, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив Божественну літургію у каплиці кафедрального собору свв. рівноапп. Костянтина і Єлени.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору прот. Володимир Зубілевич, прот. Володимир Савчин, прот. Петро Мельничук, протодиякон Юрій Коханський, а також диякон Володимир Малярчук. Після Божественної літургії була відслужена панахида.

За богослужінням підносилися молитви за упокоєння воїнів, які віддали своє життя за Україну, мирних жителів, що загинули від нашестя чужинців, а також усіх, хто був замучений безбожниками, заморений голодом, помер від наслідків Чорнобильської аварії і всіх від віку спочилих у вірі й надії на воскресіння. У суботу перед святом Тройці в Православній Церкві звершується загальне поминання померлих, а сам день відповідно носить назву Троїцької поминальної батьківської суботи. Батьківською ж вона називається тому, що Церква закликає кожного з нас молитися і за своїх спочилих рідних та пращурів.