Архієпископ Нестор відслужив службу Богоявлення в кафедральному соборі

19 січня свята Православна Церква відзначає одне із найбільших, «двунадесятих» свят року, котре завершує цикл різдвяно-новорічних святкувань  – Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа чи Богоявлення.

У віці 30-ти років Господь наш Ісус Христос прийшов у води Йорданські, щоб прийняти хрещення від Іоана Хрестителя, для того щоб виконати все, записане в пророцтвоах. В цей час відбулося явлення Пресвятої Тройці, коли чути було голос Отця: «Ти Син Мій Улюблений…» і з неба Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Спасителя.

У день свята Богоявлення, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і  Кременецький звершив святкову Божественну літургію в каплиці кафедрального собору свв.Костянтина та Єлени м. Тернополя. Напередодні свята  Владика, у цьому ж храмі, звершив відправу Всенічного бдіння (Великого повечір’я з утренею).

Владиці спів служили клірики собору – прот.Павло Альбін, свящ.Петро Мельничук та протод.Юрій Коханський.

У цей день невеликий храм був наповнений вірянами, які прийшли, щоб помолитись і прославити Бога за Його великі благодіяння, а також набрати освяченої Йорданської води.

По завершенні Божественної літургії, під спів тропаря «Глас Господній над водами лунає…», владика Нестор у співслужінні духовенства храму вийшли з вівтаря на середину церкви, де звершили чин Великого освячення води. Після освячення, владика Нестор привітав усіх із святом Богоявлення та окропив освяченою водою.

Після Богослужіння усі присутні парафіяни мали можливість набрати собі цілющої Йорданської води, для благочестивого споживання на користь душі та тіла, для  освячення власних домівок.