Богослужіння у Неділю 21-шу після П’ятдесятниці

29 жовтня 2017 року, у неділю 21-шу після П’ятидесятниці, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив Божественну літургію кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Єлени у Тернополі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору прот. Євген Заплетнюк, свящ. Володимир Зубілевич і свящ. Петро Мельничук.

Після заамвонної молитви владика Нестор виголосив проповідь на тему євангельського читання, у якій розтлумачив притчу Господа нашого Ісуса Христа про сівача (Лк., 35 зач., VІІІ, 5-15).

Ця притча вказує на те, як людина може сприймати Слово Боже, жити по Слову Божому. Господь сіє зерна Слова Божого однаково. Всі ми, присутні у храмі, чули Святе Євангеліє, вдома маємо Біблію чи Новий Завіт і можемо читати його. Але разом з тим одні сприймають це Слово Боже, живуть за ним, спасаються, а в інших людях воно не приносить плоду. Чому так стається, й пояснює сьогоднішня притча“, – сказав архієрей.

Він зазначив, що Господь однаково дає Слово Боже, однаково допомагає кожному з нас іти по шляху до спасіння. Господь однаково нас веде й для кожного з нас приготовлені оселі в Царстві Небесному. Навіть ті, кого ми вважаємо найбільшими грішниками, котрі порушили Закон Божий, мають змогу спастися, покаявшись. Але не кожен приходить до покаяння, бо не в кожному Слово Боже дає плоди. Бо мало слухати Слово Боже – треба жити за ним, дотримуватися Заповідей Божих, боротися з гріхами, чинити добрі справи, без яких віра мертва.

Часто наші добрі наміри не втілюються в життя, бо ми не хочемо докладати для цього зусиль. Як і зерно, яке потрапило в кам’янистий грунт, вони не сходять справами, бо не мають кореня – справжньої живої віри. Тільки маючи світло сонця любові Божої ми справді можемо принести плід нашого спасіння і спасіння наших ближніх“, – додав владика.

За матеріалами: cerkva.te.ua