Відправа Всенічого бдіння перед Хрестопоклонною неділею

2 квітня 2016 року, в суботу напередодні Хрестопоклонної неділі, Високопросвященний Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький, очолив відправу всенічного бдіння в кафедральному соборі свв. Рівноапостольних Констянтина та Єлени м.Тернополя. Владиці співслужив соборний клір.

Особливістю відправи цього дня є те, що допровадивши віруючих до середини святої Чотиридесятниці, Церква прославляє святий Хрест Господій та плоди хресної смерті на ньому нашого Спасителя. На вечірньому богослужінні звершується виніс чесного Хреста Господнього на середину храму для поклоніня вірним. Там він знаходиться до п’ятниці четвертого тижня. Таким способом Мати-Церква підбадьорює та зміцнює християн на нелегкому шляху від Великого посту до Пасхи Христової.

У своєму повчанні на цей день Святійший Патріарх Філарет каже так: «Господь Ісус Христос повеліває нам зректися себе. Що це означає? Це значить, що нам треба зректися своєї злої волі, а також сатани, що діє в нас, і усіх діл його, і усього служіння його, і усієї гордині його, — і взяти хрест свій. Не треба брати чужого хреста, який може бути нам не під силу. Іноді люди беруть на себе подвиги, які не можуть нести. Це стосується насамперед тих, хто дає Богу обітниці чернечого життя і не виконує їх. Краще не брати на себе цього тягаря. Нести хрест свій — значить не ремствуючи терпіти труднощі, скорботи і випробування, що зустрічаються на нашому життєвому шляху і які посилає нам Господь заради нашого спасіння. Несіння хреста свого, терпеливе і смиренне, наблизить нас до Господа. Як Він через страждання переміг наші гріхи, воскрес із мертвих і увійшов у славу Бога Отця, так і ми через терпіння скорбот, що зустрічаються на нашому життєвому шляху, обов’язково увійдемо у вічне блаженне життя, бо така велика до нас грішних любов Божа!»

Прес-служба Тернопільської єпархії