Відправа Всенічого бдіння перед Хрестопоклонною неділею

2 квітня 2016 року, в суботу напередодні Хрестопоклонної неділі, Високопросвященний Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький, очолив відправу всенічного бдіння в кафедральному соборі свв. Рівноапостольних Констянтина та Єлени м.Тернополя. Владиці співслужив соборний клір.

Особливістю відправи цього дня є те, що допровадивши віруючих до середини святої Чотиридесятниці, Церква прославляє святий Хрест Господій та плоди хресної смерті на ньому нашого Спасителя. На вечірньому богослужінні звершується виніс чесного Хреста Господнього на середину храму для поклоніня вірним. Там він знаходиться до п’ятниці четвертого тижня. Таким способом Мати-Церква підбадьорює та зміцнює християн на нелегкому шляху від Великого посту до Пасхи Христової.

У своєму повчанні на цей день Святійший Патріарх Філарет каже так: «Господь Ісус Христос повеліває нам зректися себе. Що це означає? Це значить, що нам треба зректися своєї злої волі, а також сатани, що діє в нас, і усіх діл його, і усього служіння його, і усієї гордині його, — і взяти хрест свій. Не треба брати чужого хреста, який може бути нам не під силу. Іноді люди беруть на себе подвиги, які не можуть нести. Це стосується насамперед тих, хто дає Богу обітниці чернечого життя і не виконує їх. Краще не брати на себе цього тягаря. Нести хрест свій — значить не ремствуючи терпіти труднощі, скорботи і випробування, що зустрічаються на нашому життєвому шляху і які посилає нам Господь заради нашого спасіння. Несіння хреста свого, терпеливе і смиренне, наблизить нас до Господа. Як Він через страждання переміг наші гріхи, воскрес із мертвих і увійшов у славу Бога Отця, так і ми через терпіння скорбот, що зустрічаються на нашому життєвому шляху, обов’язково увійдемо у вічне блаженне життя, бо така велика до нас грішних любов Божа!»

Прес-служба Тернопільської єпархії

5 коментарів до “Відправа Всенічого бдіння перед Хрестопоклонною неділею

  1. Needed to write you this very small word to help thank you so much yet again relating to the stunning tips you have shown on this site. This is so unbelievably open-handed with you to provide unreservedly what exactly numerous people would have sold for an electronic book to help with making some profit on their own, principally since you might well have tried it in the event you wanted. Those thoughts likewise worked to become a great way to recognize that someone else have the same passion really like my personal own to realize significantly more when it comes to this matter. I believe there are several more pleasant sessions up front for people who scan your site.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.