Богослужіння владики Нестора в Неділю сиропусну

13 березня 2016 року, в Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання, Високопреосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, очолив відправу Божественної літургії в кафедральному соборі свв. Костянтина та Єлени м.Тернополя.

Разом із Владикою молилися ключар собору – протоієрей Євген Заплетнюк, протоієрей Павло Альбін, священик Олег Гах, завідувач єпархіальної канцелярії священик Володимир Зубілевич, священик Петро Мельничук і диякон Андрій Вовк.

Після Великого входу архіпастир звершив святе Таїнство священства над дияконом Володимиром Зоренним, рукопоклавши його в сан пресвітера.

На запричасному стиху зі словом повчання до богомольців звернувся прот. Євген Заплетнюк. У своїй проповіді священик напередодні Великого посту закликав присутніх у храмі ще раз пригадати собі про ту різницю, яка буває між внутрішнім і зовнішнім постом. Дуже часто люди дотримуються лише зовнішнього посту, забуваючи, що він є лише другорядним у пості християнина. Натомість, найголовнішим є стан нашого серця та розуму, який саме й досягається обмеженнями в кількості та якості їжі.

По закінченні Літургії, архієпископ Нестор, разом із собором священнослужителів і всіма вірними, виголосив перед Престолом молитву за Україну, яка читається в час скорбот і нашестя чужинців.

Після відпусту Владика Нестор сказав проповідь на тему недільного Євангельського читання, привітавши богомольців із початком духовної весни Святої Чотиридесятниці. Підсумовуючи, архієпископ наголосив, що коли будемо прощати провини своїм кривдникам, то отримаємо і прощення власних гріхів від Самого Господа нашого Ісуса Христа.

Прес-служба Тернопільської єпархії