Владика Нестор очолив богослужіння у найстарішому бережанському храмі

У неділю, 4 вересня, коли в Бережанах відбулися урочистості з нагоди 100-ліття боїв за гору Лисоня, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор очолив Божественну літургію в церкві св. Миколая.

Разом із настоятелем церкви о. Миколаєм Зоряним, священиками Бережанського благочиння і парафіянами найстарішого храму міста владика помолився за полеглих сто років тому під Лисонею українських січових стрільців і всіх, хто поклав життя за Україну, а також нинішніх захисників Батьківщини.

«Нехай їхніми молитвами Господь дарує нам перемогу, мир і по-справжньому вільну й сильну Українську державу», – сказав владика Нестор, звертаючись до парафіян і духовенства.

Нагадаємо, у травні минулого року архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор задовольнив клопотання духовенства та мирян Бережанського благочиння Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви і прийняв до Київського Патріархату парафії Бережанського благочиння УАПЦ в повному складі.

Дерев’яна церква св. Миколая у Бережанах – пам’ятка архітектури національного значення. Споруджена у 1691 році. Розташована на південній околиці міста Адамівці. Церква св. Миколая є яскравим прикладом архітектурних творів галицької школи дерев’яної архітектури.

Прес-служба Тернопільської єпархії