Архієпископ Нестор відправив богослужіння першого тижня Чотиридесятниці

У неділю ввечері, 18 лютого 2018 року, після кількох підготовчих тижнів, у Православній Церкві особливим Чином прощення розпочався Великий піст. Перший тиждень Святої Чотиридесятниці (19-24 лютого) характеризується особливо суворими приписами щодо харчування, а в храмах щодня відправляються особливі богослужіння.

У кафедральному соборі свв.рівноапостольних Костянтина та Єлени м. Тернополя, головній святині єпархії, богослужіння відправлялися двічі на день: вранці та ввечері.

Ранковий цикл богослужінь складався відправи 3-го, 6-го та 9-го постових Часів, чину Зображальних, Вечірньої та Утрені. У понеділок, вівторок, середу та четвер ввечері служилось Велике повечір’я з Великим покаянним каноном преп. Андрія Критського. У середу ввечері було відправлено першу Пасію. У середу та четвер вранці ранкове коло богослужінь було доповнене відправою Божественної літургії Ранішосвячених Дарів.

Щодня, окрім винятків, ранкові та вечірні богослужіння дня в каплиці кафедрального собору очолював настоятель – Високопресвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький. Його Високопреосвященству співслужили штатні клірики собору – ключар, протоієрей Євген Заплетнюк, священик Олег Гах, священик Володимир Зубілевич, священик Петро Мельничук, протодиякон Юрій Коханський, диякон Андрій Вовк.

Ввечері 18 лютого 2018 року, у неділю сиропусну, прощену, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, очолив відправу Вечірні з чином прощення в каплиці кафедрального собору свв.рівноапостольних Костянтина та Єлени м.Тернополя.

20 лютого, у вівторок першої седмиці Великого посту, Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький, звершив читання другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського за Великим повечір’ям у храмі св. вмч. Юрія Переможця на вул. Новий Світ у Тернополі.

У середу, 21 лютого, Високопреосвященнійший архієпископ Нестор звершив відправу першої в цьому році Літургії Ранішосвячених Дарів. Ввечері Владика читав третю частину Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського за Великим повечір’ям у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі.

У п’ятницю, 23 лютого, Владика Нестор відправив другу Літургію Ранішосвячених Дарів, після якої звершив молебний канон муч.Федору Тирону з освяченням колива.

Після богослужіння архіпастир звернувся з коротким словом до присутніх.

Ввечері того ж дня, Тернопільський архієпископ звершив відправу першої Пасії, – особливого постового богослужіння з читанням страсних Євангелій, та виголосив проповідь.

Окрім того, в каплиці кафедрального собору священнослужителі постійно звершують поминання померлих – «Сорокоусти» на прохання парафіян. Упродовж першого тижня Великого посту чимало віруючих приступили до святих Таїнств Сповіді та Причастя.

Прес-служба Тернопільської єпархії