АРХІЄПИСКОП НЕСТОР ЗВЕРШИВ БОГОСЛУЖІННЯ ВЕЛИКОГО ЧЕТВЕРГА

9 квітня 2015 року, у Великий четвер, високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у храмі святих рівноапостольних Костянтина та Єлени м. Тернополя.
Цього дня, за Богослужінням згадується чотири важливі події із земного життя Ісуса Христа: Таємну вечерю – на якій Спаситель встановив таїнство Святої Євхаристії; вмивання ніг ученикам, як приклад глибокого смирення та любові, та повчання усім не шукати влади, а слугувати один одному; молитва у Гефсиманському саду; видання Іудою Господа нашого Ісуса Христа на неправедний суд.
Під час Божественної літургії Його Високопреосвященству співслужили: старший священик храму прот. Павло Альбін, зав. канцелярії свящ. Олег Гах, свящ. Андрій Ткач та головний редактор газети «Лампада Православ’я» свящ. Володимир Зубілевич.
У день встановлення причастя святих Тіла і Крові Господньої – Таїнства Євхаристії, багато прихожан храму прийняли таїнство Сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої.
Страсний четвер також називають «Чистим». Починаючи з цього дня віруючі прибирають свої домівки до свята Пасхи, починають пекти святкові паски та фарбувати крашанки.
Цього ж дня, ввечері, напередодні Великої п’ятниці, архієпископ Нестор звершив утреню із читанням 12-ти Страсних Євангелій у храмі святих рівноапостольних Костянтина та Єлени м. Тернополя. Його Високопреосвященству співслужило духовенство храму.
У Велику п’ятницю Свята Церква згадує неправедне осудження Синедріоном і Понтієм Пилатом Ісуса Христа, Його страждання, розп’яття на хресті, смерть і покладання в гріб, зішестя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю і визволення душ, а також введення розбійника в рай.
Утреня звершується біля підніжжя Хреста, який встановлюється посередині храму. Під час цього Богослужіння читається 12 Євангельських уривків, котрі повістують про спасительні страждання Господа нашого Ісуса Христа.
За православною традицією, прихожани запалюють «страсну» свічку під час читання кожного із Страсних Євангелій. По завершенні Богослужіння, за благочестивим звичаєм, вони повертаються із запаленими свічками до своїх домівок, обносять їх по всіх кімнатах та зберігають цей вогонь до дня Святої Пасхи.
Прес-служба Тернопільської єпархії